TA WSPANIAŁA LICZBA Π

14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby .

W formacie amerykańskim datę tę zapisuje się jako 3.14. To dziwne święto zostało zapoczątkowane przez pracownika naukowego San Francisco Exploratiorium, Larry’ego Shaw w 1988 roku. Początkowo obchodzone było tylko w kręgach akademickich. Traktowane z przymrużeniem oka, miało służyć spopularyzowanie nauki matematyki poprzez jej najbardziej znaną stałą. Święto zaczęło zdobywać popularność, aż w 2009 roku stało się oficjalne w USA – uchwałą Izby Reprezentantów.

Z tej okazji w naszej szkole, jak co roku, odbył się konkurs dotyczący tej wspaniałej, fascynującej liczby.

Uczniowie mogli wykazać się w trzech kategoriach: plakat, praca literacka oraz pamięć.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii PLAKAT

I miejsce    – Zosia Fajkowska klasa 4a

II miejsce   – Jagoda Hetka klasa 5a

III miejsce  – Alicja Stolarek klasa 5b

Kategoria WIERSZ/OPOWIADANIE

I miejsce   – Amelka Marszałek klasa 5b

wyróżnienia – Natalia Maciudzińska klasa 5c oraz Julia Garwacka klasa 8a

Kategoria PAMIĘĆ

Wyróżnienie dla jedynego śmiałka, który przystąpił do konkursu pamięciowego – Tymona Michalskiego z klasy 5c

😊 Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i pozostałym uczestnikom konkursu. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok! 😊 😊

Joanna Mleczko – Wrzosek