1. Zadania świetlicy szkolnej:

• zapewnienie zorganizowanej opieki zarówno przed jak i po obowiązkowych zajęciach edukacyjnych (w godz. 7.00-8.15, 11.00 – 17.00)
  • dbanie o wszechstronny rozwój dzieci poprzez prowadzenie zajęć wychowawczo-dydaktycznych, edukacyjnych i sportowych
  • zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu przebywania w świetlicy szkolnej (stworzenie strefy relaksu, odpoczynku i nauki)
  • pomoc w nauce

2. Nasz plan dnia:

• 7.00 – 8.15 Witamy w świetlicy. Przygotowanie do zajęć lekcyjnych.
  • 11.00 – 12.00 Obiad. Opieka nad dziećmi.
  • 12.00 – 15.00 Zajęcia świetlicowe zgodne z tematem wiodącym.
  • 15.00 – 16.00 Relaks w świetlicy. Wspólne gry, zabawy ruchowe, projekcje filmowe.
  • 16.00 – 17.00 Czynności porządkowe.

3. W ramach godzin świetlicy prowadzimy:

• tenis stołowy
  • chór
  • piłka nożna
  • koło plastyczne “Kredki i pędzelki”

4. Relaks w świetlicy, czyli jak spędzamy czas wspólnie:

• budujemy i urządzamy nasz dom
  • projektujemy farmę z drewnianych klocków
  • rysujemy i kolorujemy
6 grudnia Mikołaj zagościł również w świetlicy. Było słodko i świątecznie. W sam raz na rozstrzygnięcie konkursu i pożegnanie jesieni.

Z okazji 11 listopada dzieci przebywające w świetlicy szkolnej wyklejały kokardy narodowe i kotyliony które były ozdobą korytarza szkolnego: