Infrastruktura

Nasza szkoła to duży budynek, w którym mieści się Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące.

Korytarze są szerokie i przestronne. Klasy młodsze dysponują wyznaczoną specjalnie dla nich strefą.

Starsi uczniowie zaś przebywają na wyższych piętrach. Mają możliwość korzystania z szafek, w których mogą zostawiać książki czy inne rzeczy, których nie potrzebują w danym momencie.

Szkoła ma również patio, na którym w słoneczne dni uczniowie mogą spędzać czas.

W naszej szkole obiady są przygotowywane w szkolnej kuchni, a dzieci podczas dłuższych przerw korzystają ze stołówki,

na której serwowane są pyszne i zdrowe posiłki.

Naszym atutem jest również przestronna, wyremontowana i dobrze wyposażona świetlica szkolna. Dzieci mają tam do dyspozycji oprócz miejsca do zabawy, pokój do cichej nauki. Świetlica dysponuje własnym rzutnikiem multimedialnym, wieloma grami planszowymi, puzzlami, klockami, piłkarzykami, materiałami plastycznymi itp.

Od tego roku dysponujemy również przygotowaną dla klas 1-3 Strefą Relaksu, gdzie uczniowie mogę odpocząć w ciszy, czy pograć w gry. Strefa ta powstała dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli w Kiermasz Świąteczny 2022.

Wszystkie sale lekcyjne dla młodszych dzieci zostały wyremontowane i dostosowane do ich potrzeb. W każdej sali lekcyjnej jest tablica multimedialna lub monitor interaktywny. Każde dziecko ma w sali swoją szafkę, w której zostawia podręczniki, żeby nie dźwigać ich w plecaku, kiedy nie jest to konieczne. Sale są duże i jasne. Większość klas dla starszych uczniów, również została wyremontowana lub odświeżona. Dzieci mają szafki na podręczniki na przestronnych szkolnych korytarzach.

Fotogaleria sal lekcyjnych:

Na terenie Szkoły mamy do dyspozycji pływalnie 25m, a także dwie sale gimnastyczne, siłownię, pełnowymiarowe boisko “Orlik“, dwa boiska do piłki plażowej oraz zewnętrzne boisko wielofunkcyjne.