Osiągnięcia na pływackich Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 8,9 i 10-latków

Na pływalni łódzkiej Zatoki Sportu 22 października odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 8, 9 i 10-latków.

Naszą Szkołę reprezentowała drużyna 76 młodych pływaków, dla których w wielu przypadkach były to pierwsze tak poważne zawody. Cieszymy się, że próba wypadła znakomicie i wszyscy zawodnicy pokazali sportowy charakter i olbrzymią wolę walki.
Wśród uczniów z rocznika 2013 trenujących pod okiem Bartosza Olejarczyka, Rafała Żebiałowicza na szczególne uznanie zasługują:

– Mateusz Foluśniak klasa 3a (4 na 25m st. grzbietowym, 5 na 25m st. dowolnym)
– Aleksander Chojnacki klasa 2a (7 na 25m st. grzbietowym, 10 na 25m st. dowolnym)

– Borys Karczewski klasa 2a (10 na 25m st. grzbietowym)

Cieszy nas szczególnie zwycięstwo drużynowe. Uczniowie 8-letni wygrali sztafetę 4x25m st. dowolnym płynąc w składzie: Mateusz Foluśniak (3a), Aleksander Chojnacki (2a), Borys Karczewski (2a), Artur Gruchała. Najlepiej wśród dziewcząt, zajmując 4 miejsce popłynęły: Natalia Kopydłowska (2a), Matylda Malska (2a), Sandra Ziółkowska (2a), Hanna Dzieja (2a). Druga drużyna chłopców (Piotr Szczegielniak (2a), Antoni Worach (2a), Mikołaj Szulc (2a), Adam Stawski (2a)) zajęli 5 miejsce. Kolejne zespoły dziewczyn zajęły odpowiednio:

– 5 miejsce (Zuzanna Iwaniak (2a), Laura Trzcińska (2a), Maja Kozubska (2b), Natalia Malecha (2a))
– 8 miejsce (Alicja Matuszak (2b), Barbara Szczech (2c), Anita Miller (2a), Anna Hejman (2b))
– 9 miejsce (Marta Fabijanowska (2c), Maria Malarowicz (2b), Pola Pszczółkowska (2c), Teresa Szczech (2c))

W gronie prowadzonej przez trenera Bartosza Olejarczyka i Anetę Nowakowską grupy dzieci 9-letnich (rocznik 2012) największe sukcesy odnotowali:

– Nadia Szczepaniak (3a) (4 na 50m st. grzbietowym, 5 na 25m st. motylkowym)
– Mateusz Kacprzak (3a) (7 na 50m st. dowolnym, 8 na 50m st. grzbietowym)
– Amelia Ciesielska (4a) (8 na 50m st. grzbietowym)
– Oskar Kuryło (3a) (9 na 50m st. grzbietowym)

Sztafeta chłopców (4x50m st. dowolnym) w składzie: Mateusz Kacprzak (3a), Stanisław Skłodowski (3b), Oskar Kuryło (3a), Leon Pietrzak (3a) zajęli 4 miejsce. Również na 4 miejscu dopłynęły nasze dziewczyny (Zuzanna Brzostowska (3a), Zofia Fajkowska (3a), Amelia Ciesielska (4a), Nadia Szczepaniak (3a)). Ich klubowi koledzy: Jan Gmerek (3a), Kacper Kmieć (3a), Adam Waliński (3a), Bartosz Siek (3a) dopłynęli na 6 pozycji.

Najlepszymi 10-latkami dowodzonymi przez trenerów Rafała Żebiałowicza i Anetę Nowakowską i Bartosza Jabłońskiego zostali:

– Jan Skłodowski (4a) (1 na 50m st. dowolnym, 2 na 100m st. zmiennym)
– Wiktor Gawłos (4c) (2 na 50m st. grzbietowym, 8 na 100m st. zmiennym)
– Tymon Michalski (4c) (4 na 50m st. motylkowym, 7 na 50m st. grzbietowym)
– Wojciech Malecha (4a) (7 na 50m st. klasycznym)
– Lena Świder (4a) (8 na 50m st. grzbietowym)
– Szymon Tkacz (4c) (10 na 50m st. klasycznym)

Złota sztafeta chłopców niestety została zdyskwalifikowana. Na otarcie łez pozostało 6 miejsce drugiej drużyny (Wojciech Malecha (4a), Igor Wardziński (4c), Paweł Rostocki (4a), Olaf Badowski (4c)) i ta sama lokata dziewcząt (Lena Świder (4a), Jagoda Hetka, Natasza Stań (4a), Dominika Górniak (4a)) oraz 8 lokata ich kolegów (Alan Przybyła (4a), Szymon Tkacz (4c), Eryk Stawski (4a), Krzysztof Pawlak (4c)).

Brawa dla wszystkich dzieciaków!

Podziękowania dla nauczycieli Bartosza Jabłońskiego, Anety Nowakowskiej, Bartosza Olejarczyka, Patryka Spychały oraz Rafała Żebiałowicza.
Podziękowania za pomoc dla ratowników WOPR Adama Gursztyna i Marcina Jędrasika.

Krótka galeria zdjęć:

Administrator     11 listopada 2021