4b i 5b w Besiekierach

Klasa 4b i 5b odwiedziła Zagrodę Edukacyjną Besiekiery. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. “Tajemnice wiejskich podpłomyków” oraz “Gdzie rośnie mleko”? W trakcie ich trwania poznali historię chleba i własnoręcznie wykonali własne podpłomyki oraz poznali skład mleka,  przepisy na zsiadłe mleko, twaróg i masło. Podczas degustacji powodzeniem cieszyły się wersje zarówno na słono i słodko. Następnie klasa ruszyła wokół ruin zamku w poszukiwania diabła Boruty i wzięła udział w konkurencjach ruchowych bazujących na miejscowych legendach.
Na zakończenie pobytu uczniowie spróbowali kiełbasek z ogniska. Wszyscy cieszyli się czasem spędzonym na łonie natury. Przed opuszczeniem Zagrody uczniowie obiecali właścicielce, że jeszcze do niej wrócą, najlepiej na jesienne wykopki 😊

Agnieszka Skowrońska     14 czerwca 2024