Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru na szkolnej scenie!
Czy można podarować komuś księżyc? Nie, chyba że bardzo się tego pragnie, wówczas niemożliwe tylko odwleka się w czasie.
27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji szkolna aula na kilka chwil zamieniła się w świątynię sztuki.
Na widowni zasiedli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz niecodzienny gość p. Beata Wielkopolan metodyk Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Widzowie w skupieniu obejrzeli spektakl pt. „Księżycowa inspiracja” przygotowany przez szkolną grupę teatralną.
Poruszająca historia i widowiskowa gra młodych aktorów sprawiły, że spektakl zakończył się głośnym aplauzem i owacjami na stojąco.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci wszystkich na długo, bo jak pisała Joanna Kulmowa: „… teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie. I już zawsze w misce księżyc widzieć…”.

Agnieszka Skowrońska     8 maja 2024