Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

14.03 przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, który jest jednocześnie Światowym Dniem Matematyki. Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień w Pi-ątek Pi-ętnastego w imponujący sposób. Tego dnia królowały koszulki z „wizerunkiem”  tej wspaniałej liczby oraz Pi – przebrania. Na korytarzu szkolnym można było spotkać Pi-eska, Pipi, Pi-łkarza, a nawet Wam-Pi-ra czy Pikachu.

Dzieci tworzyły plakaty w liczbą Pi w roli głównej, pisały opowiadania i poematy, w których tematem przewodnim była cząstka pi. Wszystkie wspaniałe dzieła są teraz ozdobą szkolnego łącznika.

Na lekcjach matematyki dzieci poznawały tajemnice liczby Pi, oglądając ciekawe filmy i rozwiązując zadania.

Uczniowie rywalizowali także w zapamiętywaniu jak największej ilości cyfr po przecinku w rozwinięciu liczby Pi. Bezkonkurencyjny okazał się Wojtek Malecha z klasy 6a, zapamiętując 104 cyfry po przecinku.

Klasy przygotowywały  słodkie wypieki. Cudowne zapachy Pi-erników, Pi-ankowych Pi-ramidek, Pi-stacjowych torcików, Pi-erożków z Pi-eczarkami opanowały Pi-erwsze Pi-ętro naszej szkoły.

To był wesoły i bardzo udany dzień, który potwierdził, że matematyka jest Pi-ękna 😉

Agnieszka Skowrońska     21 marca 2024