PÓŁKOLONIE

Strona główna / Półkolonie

PÓLKOLONIE

Lista uczestników półkolonii letnich w Szkole Podstawowej nr 198 jest dostępna pod poniższym linkiem:

Lista uczestników półkolonii letnich (PDF)
Harmonogram półkolonii - I turnus (PDF)
Harmonogram półkolonii - II turnus (PDF)

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że na terenie naszej Szkoły w okresie ferii letnich (28.06.2021 r. – 09.07.2021 r.) zorganizowane zostaną półkolonie letnie.
Wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo w załączonych dokumentach, w tym w szczególności w Regulaminie Półkolonii Letnich.
Zgłaszanie dzieci na półkolonię rozpocznie się 17 czerwca 2021 r. i będzie prowadzone w sposób ciągły w godzinach 8.00 – 17.00.

Warunkiem zgłoszenia dziecka na półkolonię jest złożenie w portierni szkoły niezbędnych załączników wskazanych w Regulaminie. Złożenie niepełnej dokumentacji lub nieuzupełnionych załączników (np. brak informacji o szczepieniach/brak dołączonej kserokopii karty szczepień w Karcie Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku – zał. 1) będzie skutkowało nieprzyjęciem dziecka na półkolonię.

PROSZĘ O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z TREŚCIĄ REGULAMINU ORAZ ZAŁĄCZNIKÓW.

Załączniki należy:
• wydrukować samemu i przynieść do szkoły wypełnione,
• złożyć w portierni Szkoły w zaklejonej kopercie.

NA KOPERCIE NALEŻY PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, DATĘ I GODZINĘ PRZYNIESIENIA DOKUMENTÓW DO SZKOŁY
W ramach półkolonii dzieci będą miały zorganizowane następujące formy aktywności:
1. Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe – 5 razy dla każdej grupy po 45 min.
2. Pływanie – 5 razy dla każdej grupy po 60 min.
3. Rekreacja na świeżym powietrzu z wykorzystaniem zewnętrznej infrastruktury szkoły oraz placu zabaw w Lasku Widzewskim (przy sprzyjającej aurze każdego dnia po minimum 45 min.)
4. Zajęcia plastyczne/ muzyczne/ filmowe (5 razy dla każdej grupy po 45 min.)
5. Spotkanie z literaturą dziecięcą (1 raz dla każdej grupy po 45 min.)
6. Warsztaty florystyczne (1 raz dla każdej grupy po 60 min.)
7. Dyskoteka z pokazem mody i karaoke (1 raz dla wszystkich grup)
8. Zawody sportowe Olimpiada na wesoło (1 raz dla wszystkich grup)
9. Wycieczka
10. Gry i zabawy w salach dydaktycznych i świetlicy

W ramach półkolonii dzieci będą miały zapewnione dwa posiłki:
• drugie śniadanie (np. koktajle na bazie jogurtów naturalnych, kanapki, owoce, warzywa, woda mineralna, mięta, herbata, kakao)
• obiad (2 dania, kompot, zdrowy deser)
Posiłki przygotowane będą w szkolnej kuchni przez personel kuchni. Dzieci będą spożywać posiłki w szkolnej stołówce.
W zależności od szczegółowego planu dnia, drugie śniadania dzieci będą spożywały ok. godz. 9.00, a obiady ok. godz. 13.30.
Dzieci, podczas spożywania posiłków będą miały zapewnione warunki zgodne z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego.

Dokumenty do pobrania (PDF):
Karta Kwalifikacynna Uczestnika - zał. 1
Regulamin półkolonii